Svetový deň sociálnej práce 2024

15. januára 2024 / Komentáre vypnuté na Svetový deň sociálnej práce 2024

Infoservis SK SPaASP

Svetový deň sociálnej práce sa koná 19. marca 2024. Tohtoročná téma je „Buen Vivir: Spoločná budúcnosť pre transformačné zmeny“, ktorá vychádza z Globálnej agendy a zdôrazňuje potrebu sociálnych pracovníkov prijať inovatívne , komunitne vedené prístupy, ktoré sú založené na domorodej múdrosti a harmonickom spolužití s ​​prírodou. Prosím kliknite sem a prečítajte si viac o pozadí tejto témy.

Keď sa blížime k #WSWD2024, táto téma slúži ako včasná pripomienka transformačnej úlohy sociálnych pracovníkov pri podpore pozitívnych zmien a podpore komunít, ktoré prosperujú zo vzájomného rešpektu a udržateľnosti.

Joachim Mumba, prezident IFSW, poznamenal: Buen Vivir hlboko rezonuje so základnými hodnotami sociálnej práce. Keď oslavujeme Svetový deň sociálnej práce, osvojme si tento princíp a bojujme za budúcnosť, v ktorej budú komunity a príroda spolunažívať v harmónii budúcnosť, v ktorej budú sociálni pracovníci spolu s miestni ľudia spoločne navrhujú a budujú mierové komunity, ktoré sú dôležité pre našu spoločnú udržateľnú budúcnosť.