Pozvánka: Spôsoby komunikácie a spolupráce s osobami s poruchami autistického spektra

11. apríla 2024 / Komentáre vypnuté na Pozvánka: Spôsoby komunikácie a spolupráce s osobami s poruchami autistického spektra

Vzdelávanie Z činnosti komory

Slovenská komora SP a ASP Vás pozáva na online webinár na tému Spôsoby komunikácie a spolupráce s osobami s poruchami autistického spektra. Seminár sa koná 25.4.2024.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť TU.

Cieľom vzdelávania je poukázať na odchýlky vo vývine komunikácie u detí s PAS, tomu, ako to ovplyvňuje ich porozumenie, a tým aj schopnosť fungovať adekvátne v sociálnej skupine, priblížiť konkrétne metódy a formy, ktoré uľahčujú komunikáciu a fungovanie s osobami z autistického spektra, ako upraviť prostredie, aby sa cítili bezpečne, ako postupovať pri príprave na novú situáciu, ako reagovať v problémovej situácii, ako predchádzať problémovému správaniu.

Lektor: Mgr. Tatiana Kmecová

V špeciálnom školstve pôsobí takmer 40 rokov so zameraním na učiteľstvo v školách pre žiakov s mentálnym postihnutím,  absolvovala  rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky. Pracuje v škole vzdelávajúcej výlučne deti a žiakov s autizmom. Absolvovala množstvo vzdelávaní zameraných na vzdelávanie autistov.

Trvanie: 4 hodiny (8:30 – 12:30)

Realizácia prostredníctvom ZOOM platformy

Cena vzdelávania: člen SKSP a ASP 25 eur/osoba

Cena vzdelávania pre ostatných 50 eur/osoba

Termín webinára: 25.4.2024

Termín na zaslanie prihlášky: 23.4.2024

PRIHLÁŠKU JE POTREBNÉ VYPLNIŤ ZA KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA ZVLÁŠŤ.

Link na podujatie bude zaslaný až po úhrade poplatku za vzdelávanie.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.