Pozvanie na konferenciu Ako zlepšiť duševné zdravie spoločnosti?

27. septembra 2021 / Komentáre vypnuté na Pozvanie na konferenciu Ako zlepšiť duševné zdravie spoločnosti?

Zo sveta sociálnej práce

Liga za duševné zdravie pozýva na medzinárodnú konferenciu Ligy za duševné zdravie, na ktorej budú celosvetovo renomovaní experti odpovedať na otázku “Ako zlepšiť duševné zdravie spoločnosti”.

Konferencia sa uskutoční online 8.10.2021.

Program aj registráciu na bezplatnú účasť nájdete tu:

https://www.dninezabudiek.sk/konferencia.html.

Cieľom konferencie je priviesť na Slovensko výber tých najlepších, overených a funkčných preventívnych programov z celého sveta na zlepšenie duševného zdravia v troch základných cieľových skupinách – deti a mládež na školách, dospelí v zamestnaní a pacienti a ich príbuzní. Je dôležité zarámcovať preventívne programy do zrozumiteľných skupín a inšpirovať sa krajinami kde identické dilemy vyriešili pred desiatkami rokov.

Hlavným spíkrami sú Prof. Peter Fonagy, ktorý vedie Anna Freud Centre for Children and Families v Londýne, Prof. Anthony Jorm – zakladateľ programu Mental Health First Aid z Austrálie, Catherine Brogan – prezidentka Mental Health Europe z Írska aj PhDr. Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví z Prahy.

Na konferencii zároveň vystúpia významné osobnosti zaoberajúce sa duševným zdravím na Slovensku a predstavia výsledky prieskumu o stave duševného zdravia za Slovensku (doc. Bražinová), budú hovoriť aj o spoločensko kultúrnych následkoch vnímania duševného zdravia (Peter Breier, Egon Gál, Jozef Hašto, Michal Vašečka).

Vystúpi aj Mgr. Kuráňová z Ministerstva zdravotníctva, doc.

Izáková za Slovenskú psychiatrickú spoločnosť aj Mgr. Kundrátová za ODOS (pacientske organizácie).

Konferenciu otvorí príhovorom prezidentka SR Zuzana Čaputová a uzavrieť by ju mal Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Catherine Brogan zároveň 7.10.2021 bude viesť workshop o koprodukcii

– ako zlúčiť prácu pacientskych organizácií a ostatných súčastí starostlivosti o duševné zdravie v praxi pri modernej prevencii a starostlivosti o duševné zdravie – Viac informácií aj registráciu na bezplatnú účasť nájdete tu: