Navrhovaný doktorát sociálnej práce vo vedení ľudských práv (ENG)

3. novembra 2020 / Komentáre vypnuté na Navrhovaný doktorát sociálnej práce vo vedení ľudských práv (ENG)

Články Vzdelávanie Zo sveta sociálnej práce

Škola sociálnej práce na Monmouth University, ktorá pôsobila ako základňa pre obhajobu tejto profesie v sídle Organizácie Spojených národov v New Yorku, sa chystá ponúknuť jedinečný doktorandský program v odbore sociálna práca a vedenie v oblasti ľudských práv. Cieľom programu je podpora a posilnenie úlohy sociálnej práce pri presadzovaní ľudských práv.

Predpokladá sa, že študenti, ktorí študujú v tomto programe, budú môcť ako základ pre štúdium použiť svoje vlastné nastavenie praxe (kdekoľvek na svete). Navrhovaný trojročný program bude vyžadovať, aby sa študenti na začiatku každého semestra stretli víkendovými pobytmi buď osobne alebo prostredníctvom online procesov. Študenti budú spolupracovať v podporovaných skupinách pri vytváraní zdieľaného pracovného prostredia a budú sa zúčastňovať pravidelných online prednášok s vedúcimi osobnosťami globálnej sociálnej práce.

Dekan školy sociálnej práce a zástupca organizácie IFSW OSN, profesor Robin Mama, uviedol: „Tento program sa vyvíja s cieľom poskytnúť podporu mnohým sociálnym pracovníkom vedúcim v ich komunitách. Ich práca si zaslúži uznanie a sociálni pracovníci si zaslúžia všetku podporu potrebnú na preukázanie zmien v dôsledku profesionálnych zásahov. Predpokladáme globálne spoločenstvá sociálnych pracovníkov pracujúcich v podporovanom prostredí, pričom sa budeme učiť zo vzájomných skúseností, ako aj z radu globálnych lídrov sociálnej práce. Prepojenia našej školy s Organizáciou Spojených národov tiež vytvoria ideálnu platformu pre budovanie väzieb a prezentáciu sociálnej práce v oblasti ľudských práv.

Aby univerzita mohla program schváliť, požadujeme, aby prejavili záujem ľudia, ktorí sa snažia o doktorandské štúdium. Ak máte záujem o tento navrhovaný doktorát, odpovedzte na niekoľko otázok tu:   http://bit.ly/DSWatMU `